top of page

Terapija un endodontija

 

Terapija jeb zobu plombēšana ir zobu caurumu labošanas procedūra, kuras laikā bojātā zoba daļa tiek aizpildīta ar kompozītmateriālu vai ar laboratorijā izgatavotu onleju.

Gadījumos, kad pacientam ir saglabājusies vismaz puse no zoba audu apjoma, ir iespējams veikt tiešo plombēšanu jeb plombēšanu ar speciālu kompozītmateriālu, kas atjauno zoba funkcionalitāti un estētiskumu. Savukārt, ja zobārsts konstatē, ka pacienta zoba audi defekta dēļ ir zuduši vairāk par pusi, pacientam ir nepieciešama netiešā plombēšana jeb zobu onleju izgatavošana. Onleja ir zobu tehniskajā laboratorijā izgatavota zoba plomba, kas tiek iecementēta bojātajā zobā.

Amberdent Clinic zobu plombēšanai izmanto tikai kvalitatīvus plombēšanas materiālus - starptautiski atzīto GC kompozītmateriālus un augstas kvalitātes amalgamu. 

 

Endodontija - zobu kanālu tīrīšana, kas tiek veikta gadījumos, kad pacienta zobu bojājumu dēļ ir cietuši arī mīkstie audi – zoba pulpa (zoba nervs un zoba asinsvadi, kas atrodas zoba kanālā). Zobu mīksto audu bojājums rada iekaisumu, kas akūtajā stadijā pacientam izraisa bojātā zoba sāpes. Iekaisuma procesam turpinoties, iekaisums pāriet hroniskā formā - pacients izteiktas sāpes vairs var neizjust, taču infekcija turpina izplatīties dziļāk pa zoba saknes kanālu.

Endodontijas procedūra tiek veikta, lai attīrītu infekcijas skarto zoba kanālu. Procedūru veic, ja pacienta zobu skāris dziļais kariess, spēcīga zobu erozija vai nodilums (abrāzija), kā arī, ja zobs ir bijis traumēts un tā rezultātā ir cietuši zoba mīkstie audi.

bottom of page