top of page

Zobu implanti

 

Amberdent Clinic piedāvā Jums ne tikai protezēšanu uz implantiem, bet arī pašu implantāciju izmantojot Šveicē ražotos STRAUMANN implantus, kuriem ir viens no visaugstākajiem integrācijas rādītājiem pasaulē (99-100%).

Zoba implants ir zoba saknes imitācija, tāpēc tas ir uzskatāms par labāko zaudēta zoba aizstājēju. Tā ir neliela titāna vai titāna un cirkonija sakausējuma skrūve, kas ražota no īpaši izturīga, bet viegla un kaulam bioloģiski saderīga materiāla. Ķirurģiskā veidā to ieskrūvē žoklī zaudētā zoba saknes vietā. Implanta virsma ir poraina, lai veicinātu ātrāku un spēcīgāku saaugšanu ar kaula audiem. 
Pateicoties zobu implantiem, viens vai vairāki zobi tiek atjaunoti, nebojājot blakus esošos veselos zobus, t.i., tos nevajag slīpēt. Implants tiek ieskrūvēts žokļa kaulā, un pēc zināma laika tas tur ieaug. Šajā laikā uz implanta var izveidot pagaidu zobu, kurš tiks nomainīts ar jaunu, pastavīgo zobu, vai vairākiem zobiem, tiklīdz implants būs ieaudzis.

Zobu implantācija, kā ikkatra ārstēšanas procedūra, var šķist sāpīga, ilgstoša, sarežģīta un apgrūtinoša. Tālāk uzskaitītie 5 etapi palīdzēs Jums saprast, ka zobu implantācija nebūt nav apgrūtinoša, un tā neradīs Jums sarežģījumus saistībā ar Jūsu darbu. 

1. etaps: ārsta konsultācija un diagnostika

Vispirms mūsu speciālists veiks Jūsu sejas žokļu trīsdimensiju datortomogrāfijas izpēti, lai izvērtētu Jūsu mutes dobuma stāvokli. Viņš ieteiks ārstēšanu, kas būtu vispiemērotākā Jūsu gadījumā, un precīzi noteiks, cik un kādi implanti būs nepieciešami, lai atjaunotu Jūsu dabisko smaidu un mazinātu neērtības, ar kurām saskaraties. Ja paredzētajā vietā nav pietiekama kaula audu daudzuma, lai veiksmīgi ievietotu implantu, būs nepieciešama papildus procedūra, kuras laikā kauls tiks rekonstruēts. 

2. etaps: implantācijas procedūra

Zobu implantācija ir absolūti nesāpīga procedūra. Implantācija notiek, izmantojot lokālo anestēziju, tāpēc Jūs nejutīsiet ne sāpes, ne citas nepatīkamas sajūtas. Zobārsts ievietos implantu plānotajā vietā un aizšūs brūci. Zobārsts ieteiks, kā rūpēties par implantu tā dzīšanas laikā. Tas ir ļoti svarīgi.

3. etaps: atveseļošanās

Pēc implantācijas Jūs varat just nelielas sāpes operācijas vietā, ja operācija bija sarežģīta. Bet, ja operācija bija vienkārša, Jūs vispār nejutīsiet sāpes un pietūkums pazudīs jau pēc trīs dienām. Jebkurā gadījumā ārsts Jums nozīmēs pretsāpju līdzekļus, kā arī antibiotikas infekcijas profilaksei.

Pēc zobu implantācijas Jums būs jāgaida līdz žokļa kauls saaugs ar implantu. Atkarībā no procedūras un izvēlētā implanta, tas var ilgt 6-8 nedēļas (izvēloties STRAUMANN SLActive implantus, 3-4 nedēļas). Visilgāk nāksies gaidīt, ja Jums tiks veikta kaula pieaudzēšanas operācija ‒ līdz 9 mēnešiem.

4. etaps: jaunā zoba kroņa uzstādīšana

Kad implants ir ieaudzis žokļa kaulā, var turpināt zoba atjaunošanu. Lai to izdarītu, jāveic implanta atsegšana. Tā ir vienkārša un nesāpīga procedūra, kuras laikā tiek veikts neliels grieziens. Pēc implanta atsegšanas, tajā tiek ieskrūvēts smaganu formētājs, kuru jānēsā, kamēr smaganas sadzīst.
Pēc tam implantologs ņem nospiedumu, pēc kura mūsu klīnikas laboratorijā tiek izgatavota zoba protēze. Kad tā ir izgatavota, atliek to tikai uzstādīt uz implanta.

5.etaps: kopšana

Ja Jūsu mutes dobumā ir implants, ļoti svarīga ir kopšana. Katrā gadījumā tā var būt atšķirīga, tāpēc mūsu zobārsts ieteiks, kā pareizi veikt mutes higiēnu, lai jaunais zobu implants kalpotu Jums visu mūžu.

bottom of page